Věnuji se již dlouho poradenství osobního rozvoje všech věkových skupin a lektorování přednášek a workshopů, které sama tvořím, a to ať už na zakázku, nebo podle aktuálních témat, která vnímám ve svém okolí. Naposledy jsem například takto připravila přednášku na téma: Jak podpořit sebevědomí rodiče a dítěte. Kombinace poradenství a lektorování mě velmi baví a z dosavadní praxe usuzuji, že je i velmi přínosná pro mé klienty.

Potkat se spolu můžeme na různých přednáškách či workshopech, které pořádám v rámci spolupráce s rodinnými centry a domy dětí a mládeže. Další možností je setkání on-line na předem domluvené schůzce či přednášce.

Témata mých přednášek se nejčastěji týkají přístupu rodičů k dětem v různých fázích jejich vývoje a v rozmanitých životních situacích a jejich následný dopad na dětskou psychiku. Myslím si totiž, že pokud má rodič dostatek kvalitních informací, může dítěti výrazně pomoci s vybudováním jeho sebevědomí. A i malý problém z pohledu rodiče, může být pro dítě nepřekonatelně obtížný. 

Individuální poradenství poskytuji v kanceláři na adrese Mgr. Eva Králová, K Libuši 4/24, Praha 4 - Kunratice, PSČ: 148 00.

Pokud je klientem dítě, nejprve se setkávám s rodičem bez dítěte, kdy si promluvíme o tom, jaký problém rodinu a dítě trápí. Na druhou schůzku přijede rodič s dítětem a po chvíli, kterou strávíme společně, pracuji již s dítětem sama. Na konci sezení se setkáme všichni dohromady a domluvíme se na společném postupu. 

Vzhledem k současné situaci nabízím i on-line poradenství. Stačí mě kontaktovat a domluvit si se mnou dopředu on-line schůzku. Jen upozorňuji, že on-line lze pracovat pouze s dětmi staršími šesti let. U mladších dětí tedy mohu on-line pomoci jen konzultací s rodiči. 

Co nabízím

Lektorská činnost

Jak jsem již uvedla, věnuji se lektorské činnosti zejména v oblasti prevence poranění dětské duše.

 Nabízím přednášky, interaktivní semináře a kurzy s tématy pro podporu vztahu rodičů a dětí, vztahů mezi sourozenci, partnerství a rodičovství. Některé formáty mám již připravené, jiné šiji i přímo na míru podle poptávky rodinných center. 

V současné době mohu nabídnout následující témata přednášek: 

 1. Péče o čerstvě narozené miminko - jak podpořit jeho zdravý psychický i fyzický vývoj
 2. Puberta - jak k ní přistupovat a jak pomoci dětem, aby skrze ní bezpečně prošly
 3. Úzkosti, strachy, panické ataky - jak se s nimi žije a co můžeme udělat pro jejich zmírnění?
 4. Jak pečovat o partnerský vztah
 5. Rozvod, rozchod – jak při nich komunikovat s dětmi
 6. Jak podpořit vztah mezi sourozenci
 7. Partnerská komunikace
 8. Jak čelit syndromu vyhoření
 9. Cesta k poznání svého těla
 10. Jak podpořit sebevědomí rodiče a dítěte
 11. Oidipální vývoj dítěte ve věku 3-6 let a jeho dopad na následný výběr životního partnera
 12. Jak pomoct dětem řešit jejich trápení
 13. Hněv u dětí
 14. S radostí do nové školy a školy
 15. Šikana – jak své dítě ochránit

 

Pokud byste měli zájem o přednášku on-line, je možné se domluvit na termínu. Stačí mě kontaktovat. Cena za jednu přednášku je 200 Kč. V ceně je prezentace, kterou obdržíte po jejím uhrazení před začátkem domluveného termínu přednášky. 

Zároveň bych Vám ráda nabídla on-line seminář pod názvem „ Ženská seberozvojová skupina“ .  V současné době vedu fyzicky dvě „Ženské seberozvojové skupiny“ v Rodinném centru U Motýlků v Kunraticích a napadlo mě, že on-line verze by mohla být také pro mnohé ženy příjemná. O co vlastně jde? 

Jedná se o on-line setkání žen, které se budou potkávat, aby se navzájem blíže poznaly, sdílely spolu své osudy a navzájem se podpořily. Sebepoznání bude spočívat v objevování zdrojů své životní síly, podpory silných vlastností, poznání slabých vlastností a nahlédnutí do primární osobnosti dle individuálního tempa každé z Vás. 

Pokud byste měli zájem se jej zúčastnit, cena za jedno hodinové setkání je také 200 Kč. Když se mi ozvete, ráda Vám nabídnu data, kdy se bude nejbližší on-line setkání konat. 

Poradenství

Díky důvěře klienta v naší spolupráci a na základě mých dosavadních znalostí i zkušeností v poradenství rozvíjíme s klientem jeho osobnost tak, aby začal rozumět sám sobě a svému chování. Odhalujeme společně vzorce chování, které klientovi škodí a snažíme se je nahradit novými, které klienta posunou v jeho životě k jeho spokojenosti. Cílem mého poradenství je zlepšit kvalitu klientova života. 

Typové příklady lidí, se kterými pracuji:  

 • ženy a muži, kteří doposud nenašli partnera, se kterým by chtěli strávit svůj život, a řeší, proč tomu tak je
 • ženy a muži, kteří žijí v partnerství, ale nejsou v něm spokojeni
 • ženy a muži, které opustil partner/ka a momentálně přemýšlí, jak se svým životem naložit dál
 • ženy a muži, kteří jsou ve středním věku a mají pocit, že by si zasloužili víc, než jim doposud život nabídl
 • ženy a muži, které trápí psychosomatické obtíže (bolesti hlavy, břicha atd.)
 • ženy a muži, kteří by chtěli nastartovat změny ve svém pracovním uplatnění
 • budoucí maminky a tatínci, kteří mají strach z nadcházející životní změny
 • miminka, která po porodu pořád pláčou a rodiče nevědí proč
 • maminky a tatínci, kteří mají pocit, že na rodičovství nebyli dostatečně připraveni
 • senioři, kteří si například řeší své vztahy s dětmi, vnoučaty a bilancují svůj dosavadní život
 • rodiče s dětmi s běžnými rodinnými problémy – výchova, puberta, výběr střední školy, rozvod/rozchod rodičů atd.
 • děti s psychosomatickými obtížemi
 • děti s problémy se vztekem, agresí, hysterickými reakcemi, strachy, úzkostmi, nočním pomočováním
 • sourozenci, kteří se doma neustále hádají, perou a škodí si 

Rodinám pomáhám i v situacích, kdy se v životě dítěte objeví drobný zádrhel, který se může posléze stát velkým problémem v jejich dospělosti. Příkladem může být malý chlapec, které ve zprávách u babičky uvidí přepadení benzínové pumpy a díky tomu se začne v noci bát. On sám posléze zapomene, že přepadení ve zprávách viděl, nicméně jeho strach se den ode dne následně zhoršuje. Rodiče přitom netuší proč. Společně pracujeme s dítětem i rodiči na odhalení příčiny vzniku strachu a po jejím zjištění na mechanismech jeho odstranění. 

Vzhledem k tomu, že jsem absolventkou pěti letého výcviku v biodynamické bodypsychoterapii, vedu klienty také k tomu, aby lépe vnímali signály, které jim jejich tělo vysílá. A hlavně, aby těmto signálům rozuměli a následně je dokázali akceptovat. Věřím, že perský lékař Avicena měl pravdu, když tvrdil:

 „ Nejdůležitějším orgánem lidského těla je duše!“